Kisgyermekes szülőnek lenni rendkívül fárasztó, hiszen a babák folyamatos felügyeletet igényelnek és az alvási ciklusuk sem feltétlenül egyezik egy felnőttével. Ahhoz, hogy az első évet könnyedén átvészeljük, minden lehetőséget meg kell ragadni arra, hogy egyszerűbbé tegyük a monoton feladatok végrehajtását.
Ezek közül a baby body feladása és cseréje lesz az egyik leggyakrabban előforduló. Az első hetekben nem ritkán akár napi tíz alkalommal is el kell ezt végezni, hiszen ennyi pelenka is elfogyhat, arról nem is beszélve, hogy étkezés, vagy büfiztetés közben is összepiszkolódhat az anyaga. Ennek tükrében már teljesen egyértelmű, miszerint egyáltalán nem mindegy, milyen baby body mellett tesszük le a voksunkat. A kínálat ugyanis hatalmas és nem csak a minőséget, de a felépítést vizsgálva is jelentős eltéréseket tapasztalhatunk az egyes modellek esetében. A hagyományos, alul patentos baby body a legelterjedtebb, mégpedig jó okkal. Ezek előállítása a legolcsóbb, aránylag kényelmesen használhatók és nem igényelnek különösebb figyelmet.
Ugyanakkor bizonyos esetekben nem ez a baby body a legkomfortosabb, legalábbis szülőként nézve a dolgot. Napközben ugyanis általában bőven van időnk és lehetőségünk a ruhadarab cseréjére, ám éjszaka, félálomban, kialvatlanul már minden mozdulatnak külön jelentősége van. Nem csupán azért, mert ilyenkor már sokkal kevésbé tudunk koncentrálni, hanem az is döntő befolyással bír, hogy nem szeretnénk a kelleténél jobban felébreszteni a kicsit. Ezért az elöl gombolós – egész pontosan patentolós – darabok ilyenkor nagy segítséget jelenthetnek. Egy ilyen baby body használatával anélkül cserélhetünk például pelenkát, hogy azzal megzavarnánk a csecsemő nyugodt alvását. Ez pedig egy nehezebb éjszaka során óriási könnyebbséget adhat, így érdemes beszereznünk néhány ilyen modellt is.