Hazánkban nagyon sok háztartásban gázbojler biztosítja a melegvíz ellátást. Ahogy minden más készülék esetében, úgy itt is igaz, hogy a rendszeres ellenőrzés és karbantartás megelőzhetők a költséges javítások és hosszabb élettartamra számíthatunk a bojler esetében.
Gázbojler karbantartása kapcsán az egyik legfontosabb dolog, hogy ha a készülék meghibásodik, akkor érdemes szakember segítségét kérni. A gázzal történő munka rendkívül veszélyes tud lenni, így nem szabad szaktudás, illetve szakmai tapasztalat nélkül neki esni. A karbantartási vizsgálat általában többféle munkálatból áll, mint például a gázcsatlakozások és szelepek vizsgálata, a hőcserélő ellenőrzése vagy az égőfej tisztítása. Az éves ellenőrzés mellett célszerű a vízkőmentesítésre is bizonyos időközönként sort keríteni. A vízkő ugyanis a gázbojlerek egyik leggyakoribb ellensége, különösen kemény víz esetén. A bojler belsejében lévő vízkőlerakódások akadályozzák a hőcserélőt, és ezzel csökkentik a hatékonyságot, valamint növelik az energiafogyasztást, ami végső soron növeli a költségeinket.
A tárolós gázbojlerek esetében elengedhetetlen, hogy évente legalább egyszer ürítsük ki a tartályt. Ez azért lényeges, mert a tartály alján gyakran felhalmozódik az iszap, illetve az egyéb szennyeződések, amelyek akadályozhatják a bojler hatékony működését. Ennek megvannak a maga lépései. először is ki kell kapcsolnunk a gázellátást, hogy biztonságos legyen a művelet. Ezt követően a tartály ürítőcsapjához egy kerti tömlőt csatlakoztatunk és megfelelő helyre vezetjük a vizet a tartály csapjának megnyitásával. Nem csak a vizet, hanem az iszapot és az üledéket is elvezetjük. Ha kiürült a tartály, akkor elzárjuk a csapot, feltöltjük a tartályt és újra indítjuk a rendszert.